دهق داراي آب و هواي سالمي بوده و در خود افراد و مردمان باهوش و با ذكاوتي را پرورش داده است. در زير، براي نمونه، به ذكر چند نفر از اهل فن و هنر مي پردازيم.


استاد رجبعلي راعي ( ۱۳۲۶ ):

 كه در قلمزني روي مس و غيره در حال حاضر شهرت جهاني پيدا كرده اند و جهت ارايه ي سخنراني، كارگروه، و معرفي اين هنر به خارج كشور نيز دعوت شده است. در چندين نمايشگاه داخلي و خارجي نيز كارهاي وي به عنوان آثار برتر انتخاب شده است.


خانم الهام راعي زاده ( ۱۳۶۶ ):

هنرمند طراح جوان كه كارهاي وي بيشتر در زمينه ي سياه قلم است.

استاد حيدر براتي :

وي استعداد ذاتي وافري در زمينه ي نقاشي دارد . او در هيچ كلاس نقاشي شركت نكرده است ولی توانسته است آثار فاخری را به وجود آورد.


استاد محمد توکلی : استادي زبر دست وماهر در آهنگري بود كه در ساختن اشياء فلزي از قبيل : چاقو، كارد، انبر و قطعات ماشين هاي صنعتي خارجي و غيره فعاليت داشته است. نامبرده در زمينه ي ساخت اسلحه نيز تبحر داشت.

 

تاریخچه شهر

شهر دهق در ۳۳ درجه و ۶ دقيقه ي عرض جغرافيايي و ۵۰ درجه و ۵۷ دقيقه ي طول جغرافيايي قراردارد و ارتفاع آن از سطح دريا ۱۹۶۰ متر مي باشد.
اين شهر از شمال به كوه صالح و مركز تقويت فشار گاز شماره ي ۴ ، از جنوب به كوه لافرح و مراتع بيخه، از شرق به روستاهاي هسنيجه وحسين آباد ، و ازغرب به روستاي خونداب محدود است . اين شهر به وسعت ۱۲ هزار متر به شكل مستطيل به طول ۵۰ كيلومتر و به عرض ۲۲ كيلومتر بوده و فاصله آن تا مركز شهرستانِ نجف آباد ۸۵ كيلومتر و تا شهر اصفهان ۹۵ كيلومتر است.
دهق دارای يک مجموعه امامزاده است که در دامنه کوه لافرح در مجاورت سيل گذر شهر قرار دارد و به نام تقی ابن محسن ابن موسی ابن جعفر معروف است.

اطلاعات تماس

روابط عمومی شهرداری: ۴۲۲۷۵۱۱۱ (۰۳۱)

شورای اسلامی شهر: ۴۲۲۷۵۱۱۴ (۰۳۱)

دورنگار: ۴۲۲۷۵۱۱۲ (۰۳۱)

آدرس:

  • شهرداری= اصفهان - دهق - خیابان امام - شهرداری دهق
  • شورای اسلامی= اصفهان - دهق - خیابان امام - شهرداری دهق

ایمیل: info@dehagh.ir