دست رحمت بر سر ساعات عرفه کشیده شده است. عرفه، یک نظام منسجم اشک است؛ گریه های پرسوز و سازنده ای که اقتدا می کنند به عرفه حسین بن علی علیه السلام .همه در جایگاه تمنا، به زاری نشسته اند و به پیشینه پر اشتباه خویش تصریح می کنند. دورافکنی لباس گناه، فرهنگی از عید واقعی را می رویاند. فاصله ها بی معنا می شوند و کِشش ها، پررنگ. تقویت تبادلات مهربانی در نگاه امروز، تماشایی است.عرفه، روزِ پرداخت به محتوا است و دعا، مغز عبادت.
نگاه کن! گلی از بهشت، به وسط دشت ایّام کاشته اند و امروز، یعنی شتاب برای بوییدن این گل معطرِ دمِ دست.
فرارسیدن عرفه ، روز زیبای خدا را خدمت همه شهروندان باصفای شهر دهق تبریک عرض می نمایم .

 محمدعلی عزیزی ، شهردار شهر دهق

b_300_0_16777215_00_images_tabrik0tasliat_photo_--ffffffh_--.png

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تاریخچه شهر

شهر دهق در ۳۳ درجه و ۶ دقيقه ي عرض جغرافيايي و ۵۰ درجه و ۵۷ دقيقه ي طول جغرافيايي قراردارد و ارتفاع آن از سطح دريا ۱۹۶۰ متر مي باشد.
اين شهر از شمال به كوه صالح و مركز تقويت فشار گاز شماره ي ۴ ، از جنوب به كوه لافرح و مراتع بيخه، از شرق به روستاهاي هسنيجه وحسين آباد ، و ازغرب به روستاي خونداب محدود است . اين شهر به وسعت ۱۲ هزار متر به شكل مستطيل به طول ۵۰ كيلومتر و به عرض ۲۲ كيلومتر بوده و فاصله آن تا مركز شهرستانِ نجف آباد ۸۵ كيلومتر و تا شهر اصفهان ۹۵ كيلومتر است.
دهق دارای يک مجموعه امامزاده است که در دامنه کوه لافرح در مجاورت سيل گذر شهر قرار دارد و به نام تقی ابن محسن ابن موسی ابن جعفر معروف است.

اطلاعات تماس

روابط عمومی شهرداری: ۴۲۲۷۵۱۱۱ (۰۳۱)

شورای اسلامی شهر: ۴۲۲۷۵۱۱۴ (۰۳۱)

دورنگار: ۴۲۲۷۵۱۱۲ (۰۳۱)

آدرس:

  • شهرداری= اصفهان - دهق - خیابان امام - شهرداری دهق
  • شورای اسلامی= اصفهان - دهق - بلوار ولیعصر - جنب کلینیک تخصصی امام سجاد (ع)

ایمیل: info@dehagh.ir